GOOGLE CĂUTARE PERSONALIZATĂ

căutare personalizată

18 sept. 2011

SCOR DINAMO - RAPID 0-0 - 18.09.2011 - 18 SEPTEMBRIE 2011

Scorul final al partidei de pe stadionul din Şoseaua Ştefan cel Mare din capitală dintre Dinamo Bucureşti şi Rapid Bucureşti a fost 0-0 . La pauză , tabela de marcaj a stadionului roş-alb arăta scorul de 0-0 .
Iată cele mai importante faze ale meciului :
MINUTUL 90+4 - Sebastian Colţescu fluieră finalul meciului. Ambele echipe par mulţumite cu rezultatul de egalitate.

MINUTUL 90+3 OCAZIE MARE DINAMO! Ţucudean şutează pe jos din interiorul careului, mingea este deviată în corner.

MINUTUL 90+1 - Suporterii dinamovişti cer al doilea galben pentru Alexe după un fault la mijlocul terenului. Colţescu nu se conformează.

MINUTUL 90 - Rapidiştii reuşesc să-i ţină pe dinamovişti departe de poarta proprie.

MINUTUL 87 - SCHIMBARE RAPID! Iese Pancu, intră Teixeira.

MINUTUL 82 - OCAZIE DINAMO! Rui Duarte a respins cu fruntea un şut de la 8 metri lateral dreapta al lui Cătălin Munteanu.

MINUTUL 80 - SCHIMBARE DINAMO! Iese Niculae, intră Ţucudean.

MINUTUL 80 - Dinamo joacă lent şi previzibil, iar Rapidul face faţă fără prea mari probleme.

MINUTUL 75 - GALBEN DINAMO! Marius Niculae este avertizat!

MINUTUL 73 - SCHIMBARE DINAMO! Iese Dănciulescu, intră Bakaj.

MINUTUL 70 - OCAZIE DINAMO! Dănciulescu şutează din prima, din interiorul careului, însă trimite pe lângă.

MINUTUL 55 - SCHIMBARE RAPID! Iese Surdu, intră Mihai Roman.

MINUTUL 54 - GALBEN RAPID! Pancu este avertizat.

MINUTUL 46 - Începe partea a doua a meciului Dinamo - Rapid.

MINUTUL 45+2 - Prima repriză se încheie. Este interesant de văzut cum vor aborda rapidiştii repriza a doua în condiţiile în care au un om în minus şi dacă Dinamo va presa pentru victorie.

MINUTUL 44 - ROŞU RAPID! Herea este eliminat direct după ce a pus talpa pe piciorul întins al lui Dragoş Grigore.

MINUTUL 40 - GALBEN RAPID! Alexa este avertizat după o intrare tare la Marius Niculae.

MINUTUL 38 - Cele două echipe îşi împart scurtele perioade de dominare, dar niciuna nu reuşeşte să aibă concreteţe în preajma careului advers.

MINUTUL 31 - GALBEN DINAMO! Kone este avertizat după o intervenţie asupra lui Herea.

MINUTUL 25 - Rus şutează bine de la 30 de metri, de lângă tuşă, mingea trecând puţin peste poarta lui Coman.

MINUTUL 21 - OCAZIE MARE DINAMO! Kone şi Rus îl iau pe rând la ţintă pe Coman în interiorul careului rapidist, într-un interval de 5 secunde. Apărarea rapidistă îndepărtează cu greu pericolul.

MINUTUL 20 - Bălgrădean iese riscant în afara careului pentru a-l întâmpina pe Deac, dar reuşeşte în cele din urmă să acorde corner.

MINUTUL 17 - GALBEN RAPID! Rui Duarte este forţat să-l faulteze pe Cătălin Munteanu în preajma careului dinamovist după ce o pasă greşită a lui Pancu i-a pus într-o situaţie bună pe dinamovişti.

MINUTUL 11 - Pancu execută o lovitură liberă direct pe poarta dinamovistă. Bălgrădean respinge în corner.

MINUTUL 9 - Peluza dinamovistă este evacuată de jandarmi.

MINUTUL 7 - ”Centralul” opreşte din nou partida după ce o torţă ajunge până în dreptul portarului Bălgrădean. După alte 30 de secunde jocul se reia din nou.

MINUTUL 6 - După intervenţia pompierilor, meciul este reulat. Nicio fază notabilă pe gazon.

MINUTUL 5 - Arbitrul Colţescu opreşte jocul pentru că galeriile celor două formaţii au umplut pista de atletism cu torţe. Fumul a intrat în teren.

MINUTUL 1 - A început meciul. Se întâlnesc echipele de pe primele două locuri, dar tribunele din Ştefan cel Mare sunt pe jumătate goale.