GOOGLE CĂUTARE PERSONALIZATĂ

căutare personalizată

3 nov. 2011

LEGIA VARŞOVIA - RAPID SCOR FINAL 3-1 - 03.11.2011

Rapid joacă joi 03.11.2011 împotriva Legiei Varşovia, în Europa League, un meci decisiv pentru economia grupei C. După trei etape giuleştenii au acumulat doar trei puncte, în timp ce polonezii şase. O victorie este esenţială pentru ca formaţia antrenată de Răzvan Lucescu să păstreze în continuare şanse la calificarea în primăvara europeană.

Dani Coman vrea să apere!

Goalkeeperul Rapidului, Dani Coman, îşi doreşte să apere în partida cu Legia Varşovia, în ciuda faptului că nu e refăcut complet după accidentarea suferită la derby-ul cu Steaua. Portarul a făcut deplasarea în Polonia, chiar dacă nu s-a antrenat deloc în ultima săptămână.

Răzvan Lucescu nu e sigur dacă se va putea baza pe Daniel Pancu, atacantul acuzând o uşoară accidentare la finalul meciului din ultima etapă de campionat contra Astrei Ploiesti . La ultimul antrenament din ţară, Pancu a efectuat separat câteva alergări uşoare.

"În tur am pierdut pentru că am fost prea fricoşi. Am fi avut nevoie de un presing bun. La Varşovia mergem să reparăm ce-am stricat, vom arăta că avem valoare" a declarat Răzvan Lucescu conform GSP.ro.

"Vom mânca iabră, vom da totul să învingem"

Polonezii sunt extrem motivaţi pentru confruntarea cu giuleştenii şi speră la o victorie pentru a ajunge în primăvara europeană. Meciul se va juca cu casa închisă pe un stadion care va găzdui meciuri de la Campionatul European din 2012. "Pepsi Arena" se va umple pentru prima oară de când a fost renovat şi adus la capacitatea de 31.000 de locuri.

Atacantul sârb al Legiei, Miroslav Radovic, a declarat în presa din Polonia că pentru echipa sa meciul cu Rapid este cel mai important al sezonului: "Rapid vrea să îşi ia revanşa după înfrângerea de la Bucureşti şi să exploateze minusurile noastre, dar trebuie să câştigăm. De când aşteptăm un meci aşa important pentru o calificare. Va fi greu, dar pentru noi e cel mai important meci al sezonului. Vom mânca iarbă, vom da totul să învingem".

Echipele probabile:

Legia Varşovia: Kuciak - Jedrzejczyk, Zewlakow, Komorowski, Wawrzynia, Borysiuk, Radovic, Gol, Vrdoljak - Rybus, Ljuboja

Rapid: Straton - Rui Duarte, M. Antonio, Burcă, Bozovici - Teixeira, Alexa, Herea, Deac - Cassio, Surdu

Meciul dintre Legia Varşovia şi Rapid va avea loc joi, 3 octombrie, de la ora 20:00, în direct pe PRO TV şi live text pe stafie.blogspot.com .

LEGIA VARSOVIA - RAPID LIVE - 03.11.2011 - 3 NOIEMBRIE 2011 :

Scorul final al partidei dintre Legia Varsovia si Rapid Bucuresti disputat pe stadionul polonez a fost 3-1 . La pauză , tabela de marcaj a stadionului arăta scorul de 0-0 .

IATĂ CUM A DECURS PARTIDA :

Min 93. Gol Legia.

Min 92. Pancu bate o lovitură liberă, dar mingea loveşte zidul.

Min 90. Se arată 3 minute de prelungire.

Min 86. Schimbare la Legia, intră Kucharczyk în locul lui Rybus.

Min 83. Rui Duarte primeşte şi el cartonaşul galben pentru un atac brutal cu care a oprit contraatacul polonezilor

Min 80. Cartonaş roşu pentru o intrare cu talpa a jucătorului Gol. Se joacă 10 la 10

Min 79. Marcos Antonio scoate un corner pentru Legia. Drăghia reţine cu siguranţă

Min 75. Nou intratul Pancu cade în careu, însă arbitru nu dictează nimic.

Min 71. Schimbare la Rapid. Iese Herea şi intră Daniel Pancu.

Min 69. Radovic înscrie după o gafă a portarului Drăghia, iar Legia este din nou în avantaj.

Min 65. GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Rapid. Teixeira reuşeste egalarea cu un şut dintr-o pasă venită de la coechipierul Herea.

Min 59. Rapidul este foarte aproape de egalare. Herea reuşeşte un şut direct în braţele lui Kuciak din mijlocul careului.

Min 56. Dublă ocazie pentru giuleşteni. Kuciak respinge un şut al lui Grigorie.

Min 55. Schimbare la Rapid. Intră Sburlea în locul lui Grigorie.

Min 54. Gol Legia Varşovia. Jedrzejczyk loveşte bara, balonul revine la Radovic care de această dată nu mai ratează şi deschide scorul pentru Legia.

Min 48. Legia trece pe lângă scorul de 1-0 când Radovic şutează din 5 metri însă direct în braţele lui Drăghia.

Min 46. A început cea de-a doua repriză. Rapidul revine de la pauză în 10 oameni, după o repriză alertă în care a reuşit să ţină în şah echipa din Varşovia. Nicio schimbare la pauză

--------------------------------------------------------------------------------

LEGIA VARŞOVIA - RAPID 0-0

Min. 45 - Pauză la Varşovia. După o primă repriză încinsă, Rapid e egalitate cu Legia. Giuleştenii joacă în inferioritate numerică.

Min. 43 - Rybus execută o lovitură liberă de la mare distanţă, iar Drăghia respinge, din nou ezitant, în corner.

Min. 41 - Nicolae Grigore, omul care l-a înlocuit pe Alexa, a fost avertizat.

Min. 39 - Herea trimite puţin peste poartă dintr-o lovitură liberă de la marginea careului.

Min. 35 - Drăghia, debutantul din poarta Rapidului, face o boacănă, însă Ljuboja nu profită.

Min. 31 - Rapid se menţine în atac, în ciuda handicapului numeric.

Min. 26 - Schimbare la Rapid: a ieşit Cassio - sacrificat după eliminarea "Chirurgului" - şi a intrat Grigore.

Min. 25 - Şoc pentru Rapid! Alexa e eliminat. Mijlocaşul a primit al doilea "galben" pentru o împingere inutilă la marginea terenului. Rapid va juca mai mult de o oră în inferioritate numerică. Alexa a ieşit plângând de pe teren, iar Bozovici a primit un cartonaş galben pentru proteste.

Min. 23 - Deac e blocat excelent de slovacul Kuciak. Mingea ajunge în corner.

Min. 19 - Elevii lui Răzvan Lucescu nu se lasă şi se menţin în ofensivă. Kuciak nu a avut însă prea mult de lucru în ultimele minute. Jedrejczyk a primit şi el un cartonaş galben.

Min. 15 - Dan Alexa primeşte cartonaşul galben pentru o tragere de tricou.

Min. 11 - Rapid face legea la Varşovia. Polonezii nu au trecut de centrul terenului de minute bune.

Min. 9 - Presiune la poarta polonezilor. Rapidiştii au fost aproape să deschidă scorul după o intervenţie slabă a portarului Kuciak, care a evoluat şi la FC Vaslui.

Min. 5 - Duoă un start de partidă pe care l-a controloat, Rapid ratează o mare ocazie de gol prin Dan Alexa. Mijlocaşul giuleştenilor a trimis cu capul, puţin pe lângă poartă, după un corner.

Min. 1 - A început meciul de la Varşovia. Atmosferă electrizantă în tribune.