GOOGLE CĂUTARE PERSONALIZATĂ

căutare personalizată

29 apr. 2012

RAPID - STEAUA SCOR FINAL 1-1 29.04.2012 - 29 APRILIE 2012

Scorul final al partidei dintre Rapid Bucureşti şi Steaua Bucureşti disputate pe stadionul Giuleşti a fost 1-1 . La pauză , tabela de marcaj a stadionului Giuleşti arăta scorul de 1-1.
IATĂ CUM A DECURS PARTIDA :

Min. 90+3 - Meciul se încheie! Rapid şi Steaua termină la egalitate, 1-1, partida, un rezultat care nemulţumeşte ambele echipe.Min. 87 - Pancu nu reuşeşte să preia o minge în careul Stelei, roş-albaştrii îndepărtează pericolul.

Min. 85 - Jucătorii Rapidului cer lovitură de la 11 metri, acuzând un henţ la Bicvalfi. Arbitrul nu dictează nimic.

Min. 70 - Emoţii pentru rapidişti la o centrare a lui Latovlevici, dar în cele din urmă alb-vişiniii resping balonul din careul lui Coman.

Min. 60 - Mihai Costea, care a ratat ocazia imensă din prima repriză, este schimbat. În locul său intră Tibi Bălan.

Min. 59 - Mare ocazie a Rapidului! Romeo Surdu şutează de la 11 metri, dar Tătăruşanu respinge cu piciorul.

Min. 50 - Ocazie a Stelei. Tănase şutează de la marginea careului, dar balonul trece pe lângă poartă.

Min. 45 - Arbitrul fluieră începutul reprizei secundeMin. 45+2 Final de repriză! Rapid şi Steaua au făcut spectacol în primul mitan, creându-şi ocazii şi jucând deschis.Min. 40 - Ocazie a Rapidului. Surdu reia cu capul după o centrare de pe partea dreaptă, dar mingea se duce pe lângă poartă.

Min. 38 - Mare ratare a Stelei! Mihai Costea scapă singur cu portarul după o greşeală a lui Marcos Antonio, dar şutează slab, pe centru, iar Coman respinge.

Min. 33 - Rapidul egalează! Grigore marchează cu un şut plasat de la 17 metri.

Min. 29 - 1-0 pentru Steaua! Cristi Tănase marchează cu un şut de la 11 metri, la colţul scurt.

Min. 23 - Bojovici pătrunde periculos spre poarta lui Tătăruşanu, dar Chiricheş recuperează balonul după o pasă filtrantă a acestuia.

Min. 10 - Bicfalvi vede cartonaşul galben după o intrare la Alexa.

Min. 7 - Ambele echipe se tatonează, nici alb-vişiniii, nici roş-albaştrii nu şi-au creat vreo ocazie de gol.

Min. 1 - S-a dat startul partidei! Steaua a avut lovitura de început şi atacă de la dreapta la stânga.

Echipele de start:

Rapid: Coman - Rui Duarte, M. Antonio, Burcă, Bozovici - Grigorie, Alexa, Grigore - Deac, Herea, Surdu. Antrenor: Răzvan Lucescu

Steaua: Tătăruşanu - Geraldo, Iliev, Chiricheş, Latovlevici - Bourceanu - Chipciu, Tatu, Bicfalvi, Tănase - M. Costea. Antrenor: Mihai Stoichiţă